Facebook Centrum Edukacji MERITUS
Strona GłównaOferty WspółpracyRealizacja projektów  POKL w ramach EFS z Centrum Edukacji MERITUSKorepetycje w MielcuKontakt z Firmą
Nasze Książki Zapowiedzi Gdzie można kupić nasze książki? Aktualności Recenzje Współpraca z Autorami Oferta dla Bibliotek i Szkół Inne usługi Wydawnicze Polecamy:
Wydawnictwo MERITUS Wydawnictwo MERITUS na Facebooku

Wydawnictwo MERITUS na Facebooku


Nasze Książki     Tytuł: Tęczowy Kryształ1. O Książce:

     "Tęczowy Kryształ” to książka należąca do popularnego ostatnio gatunku fantasy, adresowana przede wszystkim do młodzieży, jak również dla dorosłych.

     Bohater powieści, Dorian, staje pewnego dnia przed koniecznością wyruszenia w daleką podróż do krainy Terravii, o której niewiele słyszał. Zabiera ze sobą tytułowy Tęczowy Kryształ – klejnot o przedziwnej mocy, który każdemu posiadaczowi pozwala zajrzeć prosto w serce człowieka i przeniknąć kryjące się w nim złe zamiary. Podróż owa jest dla Doriana początkiem niezwykłych wydarzeń - okazuje się, że zadanie, które ma wykonać, jest o wiele trudniejsze, niż myślał. Po drodze za sprawą Tęczowego Kryształu wplątuje się w przygodę, w której zdobywa oddanych przyjaciół i zaciekłego wroga. A jest to dopiero początek, gdyż przekroczenie granicy Terravii to nowe niespodzianki i nowy wróg – potężny i zdradziecki czarodziej, który ma wiele powodów, aby Dorianowi przeszkodzić.

2. O autorze:

      Katarzyna Łysoń, ur. w 1984 roku w Mielcu, absolwentka Wydziału Socjologiczno – Historycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, wykładowca Centrum Edukacji Meritus, członek Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo”, autorka licznych felietonów, baśni, bajek, scenariuszy spektakli profilaktycznych, wierszy oraz powieści fantastycznej „Tęczowy Kryształ”. Aktualnie publikuje w wielu czasopismach ogólnopolskich.

3. Prezentacje książki „Tęczowy Kryształ”, Katarzyna Łysoń

•   „Tęczowy Kryształ” – prezentacja książki•  „Tęczowy Kryształ” – książka, którą warto przeczytać

_____________________________________________________________________________________________Jak rozmawiać z dzieckiem

     Tytuł: Jak rozmawiać z dzieckiemOpis poradnika:

     „Jak rozmawiać z dzieckiem” to poradnik adresowany do rodziców, którzy chcieliby zbudować dobre relacje ze swoimi dziećmi, pamiętając, że jest to najlepszy sposób zapobiegania zagrożeniom. W przystępny sposób przybliża on temat komunikacji w rodzinie oraz na prostych, konkretnych przykładach uczy, jak posługiwać się tą wiedzą w praktyce.

_____________________________________________________________________________________________


     Tytuł: Przystanki w drodzeOpis książki:

     Zbiór esejów, poruszających bardzo wiele życiowych tematów – Bóg, prawda, modlitwa, szukanie drogi i tożsamości, oraz dużo innych. Są to niekiedy bardzo osobiste refleksje i rozważania, oparte na osobistych doświadczeniach, obserwacji otaczającego świata, rozmowach z ludźmi, zawierające okruch mądrości, która czasem zmienia spojrzenie na świat. Polecane młodzieży i dorosłym.