Facebook Centrum Edukacji MERITUS
Strona GłównaOferty WspółpracyRealizacja projektów  POKL w ramach EFS z Centrum Edukacji MERITUSKorepetycje w MielcuKontakt z Firmą
Nasze Książki Zapowiedzi Gdzie można kupić nasze książki? Aktualności Recenzje Współpraca z Autorami Oferta dla Bibliotek i Szkół Inne usługi Wydawnicze Polecamy:
Wydawnictwo MERITUS Wydawnictwo MERITUS na Facebooku

Wydawnictwo MERITUS na Facebooku


Aktualności


•  Promocja "Artefaktów" - Mieleckiego Rocznika Literackiego Nr 3(2014) - 10 stycznia 2015 r. w    Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu

"Artefakty" po raz trzeci

     W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu odbyła się 10 stycznia 2015 r. uroczysta promocja „Artefaktów” – Mieleckiego Rocznika Literackiego Nr 3(2014), którą zaszczycili swoją obecnością mieleccy samorządowcy. Obecny był prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu Jerzy Kazana, wiceprezesi Maria Błażków i Józef Roguz, jak również członkowie Zarządu TMZM. Uczestniczyli w imprezie przedstawiciele prasy i portali regionalnych.

Czytaj dalej...

Artefakty - Mielecki Rocznik Literacki Nr 3 (2014)

W publikacji znajduje się twórczość mieleckich poetów, m.in. Katarzyny Łysoń

Artefakty

Zdjęcia z promocji:•  VII. Festiwal Poezji Słowiańskiej - 14 listopada 2014 - Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu

     Imponująco, z wielką liczbą poetyckich znakomitości, przebiegła, będąca literackim wydarzeniem roku, impreza mielecka VII Festiwalu Poezji Słowiańskiej, która 14 listopada 2014 r. odbyła się Samorządowym Centrum Kultury.

Czytaj dalej...

„POEZJA dzisiaj” nr 107.

W publikacji znajduje się twórczość 23 poetów mieleckich, m.in. Katarzyny Łysoń

Artefakty

Zdjęcia z Festiwalu:•  Spotkanie autorskie w Szkole Podstawowej w Klimontowie

     28 kwietnia 2014 roku młodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Klimontowie wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Centrum Edukacji i Wydawnictwo MERITUS pod tytułem "Czytaj - będziesz wielki". Zajęcia połączone były ze spotkaniem z Katarzyną Łysoń - autorką powieści "Tęczowy Kryształ".
•  Spotkanie autorskie w Gimnazjum w Bogorii

     26 marca 2014 roku, w piękny wiosenny dzień, w Gimnazjum w Bogorii odbyło się spotkanie z Katarzyną Łysoń, autorką książki "Tęczowy Kryształ". Spotkanie, zorganizowane przez Centrum Edukacji i Wydawnictwo MERITUS, było poświęcone tematyce czytania oraz kultury języka, a zarazem połaczone z promocją książki. Uczniowi mieli okazję zadawać pytania i dowiedzieć się miedzy innymi dlaczego warto czytać, jak powstaje książka, jak rodzą się pomysły na nią itp.

     Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Pani Pedagog oraz Nauczycielom Gimnazjum w Bogorii za zaproszenie do Szkoły.


•  Spotkanie autorskie w Szkole Podstawowej w Borowej

     17 marca 2014 w Szkole Podstawowej w Borowej odbyło się spotkanie z autorką książki "Tęczowy Kryształ", Katarzyną Łysoń. 
Po krótkiej prezentacji, zachęcającej dzieci do czytania książek, autorka zaprezentowała swoją powieść.
Dzieci miały bardzo dużo pytań dotyczących zarówno książki, jak i samej autorki. 
Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, a na zakończenie każdy, kto zechciał, otrzymał autograf. 
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom Szkoły Podstawowej w Borowej za organizację spotkania.

•  Spotkanie autorskie w Gimnazjum w Lesku

     W maju 2013 roku uczniowie Gimnazjum w Lesku wzięli udział w spotkaniu z Katarzyną Łysoń, autorką powieści „Tęczowy Kryształ”. Podczas spotkania autorka opowiadała nie tylko o swojej książce, ale także o tym, dlaczego warto czytać i jakie wartości wnoszą do naszego życia książki. Były także pytania ze strony uczestników oraz pamiątkowe zdjęcie.
•  Promocja książki „Tęczowy Kryształ” – Katarzyna Łysoń w Samorządowym Centrum Kultury w    Mielcu

Tęczowy Kryształ

     28 kwietnia 2013 roku w Domu Kultury SCK w Mielcu odbyło się spotkanie autorskie i promocja książki "Tęczowy Kryształ" Katarzyny Łysoń. 
Spotkanie (zorganizowane przy współpracy z Grupą Literacką „Słowo” i jej Prezesem, Panem Zbigniewem Michalskim) połączone było z multimedialną konferencją na temat „Czytanie – przeżytek czy przyszłość?”.
Wspaniałym urozmaiceniem imprezy był występ Julii Kożusznej, która zaśpiewała kilka piosenek.